За даними газети Sudan Trіbune, не зважаючи на резолюцію ООН 1591, що забороняє поставку будь-яких видів зброї суданському уряду або заколотникам Дарфура, з Білорусі секретно було переправлено в Судан 12 винищувачів МІГ-29.
Невідомо, хто саме виступив як продавець - уряд Білорусі або якась інша східноєвропейська країна.
Як зазначає видання з посиланням на джерело газети в суданській армії, у цей час винищувачі розміщені на базі суданських ВВС Ваді-Сейдна біля Хартума.
У той час, Білорусь - один з постачальників озброєння Судану, зазначає газета. Договір про військову співпрацю, обмін досвідом і досягненнями у військовій сфері між двома країнами був підписаний у червні 2006 року. Відповідно до документа, білоруські інструктори навчають суданських військових, "діляться з ними військовим досвідом", а вчені обох країн спільно розробляють "проекти в сфері військової науки".
Нагадаємо, у травні 2007 міжнародна правозахисна організація Amnesty Іnternatіonal представила доповідь, у якій говориться, що Росія й Китай продовжують поставляти значні обсяги зброї Судану, незважаючи на міжнародне ембарго у зв'язку з конфліктом у Дарфурі.
У доповіді стверджувалося, що за 2005 рік Росія продала Судану військової техніки на 21 млн доларів, а Китай - на 24 млн доларів, при цьому "усвідомлюючи, що багато хто із цієї зброї використовуються... безпосередньо для нападів на мирне населення".
А вже в травні цього року відбувся інший резонансний випадок. У ході нападу повстанців на пригород столиці Судану загинув один з російських пілотів-інструкторів МІГ-29, які тренують місцевих солдатів. Винищувач був підбитий під час бою в Омдурмані.
У прес-службі Міністерства оборони Росії тоді заявили, що нічого не знають про цей інцидент. І яких-небудь перевірок проводити не планують, тому що офіційно ніяких інструкторів у Судан спрямовано не було. Пізніше інформоване джерело в Москві підтвердило, що загиблий російський льотчик, що працював у Судані пілотом-інструктором, після звільнення завербувався для роботи в цій африканській країні.